Open/Close Menu Закон працює на Вас

Послуги, щодо захист від колекторських компаній за своїм характером є різновидом юридичних послуг. Ці послуги спрямовані на захист прав та інтересів особи, громадянина від незаконних дій колектора.

Антиколекторські послуги складаються з дій:

– превентивний захист прав та інтересів клієнта;
– безпосередній захист прав та інтересів клієнта;
– активний захист прав та інтересів клієнта.

У кожному індивідуальному випадку в залежності від обставин справи та стадії розвитку подій, здійснюється індивідуальний підхід до ситуації, що склалася. В першу чергу детально вивчаються обставини справи, дійсні правовідносини між кредитором і боржником, додаткові факти. З’ясовується правовий статут колектора, правові підстави виникнення у нього прав (переклад права вимоги на колектора).

1. Превентивний захист прав та інтересів клієнта.
Якщо особа (боржник, позичальник) передбачає, що його фінансове становище найближчим часом не дозволить належним чином виконати взяті на себе зобов’язання (виплатити кредит, відсотки, інші платежі), то потрібно провести превентивні заходи для максимально можливого захисту прав і інтересів. Такими заходами можуть бути зокрема, але невиключно: звернення до кредитора (банку, кредитної спілки, іншої фінансової установи) з проханням зменшення розміру процентної ставки, введення «кредитних канікул» (виплачується тільки відсотки без тіла кредиту), якщо є застава (іпотека) майна або майнових прав, то спроба їх превентивного захисту, інші заходи в залежності від ситуації.

2. Безпосередній захист прав та інтересів клієнта.
Якщо колектор (кредитор) вже звернувся в суд за стягненням кредиту, то в такій ситуації потрібно проводити безпосередній захист прав і інтересів в суді. Іноді боржники не ходять до суду, мовляв, це затягне справу, або пишуть різні «відписки», що вони нібито хворі, у відрядженні і т.д., з метою знову таки затягнути справу. Як правило, такі дії допомагають лише на перший раз, надалі суддя визнає байдужість боржника (відповідача) і вирішує справу в його відсутність (заочне рішення суду). Краще в такій ситуації безпосередній захист в суді. Варто перечитати кредитний договір, договір поруки, іпотечний договір, перерахувати розмір відсотків наведено в позовній заяві, перевірити яку суму кредиту ви оплатили, переглянути правові підстави зміни процентної ставки, дотримання інших правових нюансів. Якщо ви виявили неточності викладені в позові, то варто подати свої заперечення до суду. Суд буде зобов’язаний прийняти їх до уваги, і належним чином оцінити при винесенні рішення по справі.

3. Активний захист прав та інтересів клієнта.
Найкращий захист – напад, це правило відомо з давніх часів, і дуже корисне в такій ситуації. Процесуальним законодавством України (Цивільний процесуальний кодекс України, Господарський процесуальний кодекс України) передбачено подання зустрічних позовних заяв. Якщо ви отримали повістку до суду з інформацією про те, що проти вас подано позов, то ви також маєте право подати зустрічний позов. В цьому і полягає активний захист. Для того, щоб не прострочити термін подачі зустрічного позову, слід відразу після отримання позовної заяви готувати зустрічний позов. Для підготовки зустрічного позову потрібно визначити спірні моменти, з’ясувати дійсні правовідносини між сторонами, перечитати ще раз договори (кредитний, іпотеки, застави, поруки), переглянути правові нюанси укладення цих договорів. При видачі кредитів (банки, кредитні спілки) часто «закривали очі» на формальні вимоги закону, але при підготовці зустрічного позову необхідно звернути увагу на такі формальні порушення. Завдяки таким формальним порушенням можна захистити права і інтереси боржника перед колектором.

Середньостатистичний боржник не є юристом, і його знання в галузі права бажають бути кращими. Можливий варіант знайти інформацію з інтернету або знайти зразки документів у мережі Інтернет, але такі дії навряд ніж матимуть позитивний результат. Кожна ситуація у справах з фінансовим боргом –  індивідуальна, а тому вимагає індивідуального підходу до її вирішення. Юридична компанія «ЛФ Лексон» допоможе вам належним чином захистити ваші права та інтереси перед кредитором (колектором).