Open/Close Menu Закон працює на Вас

Цивільний позов у кримінальному провадженні в порядку ст. 128 КПК України про відшкодування майнової шкоди, завданої кримінальним правопорушенням

 

Солом’янський районний суд м. Києва                                      03113, м. Київ, вул. Полковника Шутова, 1

суддя: Особа_1 справа №: ХХ/ХХ-ХХ/19-к

Цивільний позивач(потерпілий) ОСОБА_2 (повне найменування) 02068, м. Київ, вул. Драгоманова, буд. Х, кв. Х код ЄДРПОУ ХХХХХХХХХХ моб. тел. +ХХХХХХХХХХХ ел. пошта: ХХХХ@ХХХХХ

Представник цивільного позивача: Адвокат ОСОБА_3 Свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю № ХХХ від 01.01.2017 02068, Україна, м. Київ вул. Драгоманова, буд. Х, кв. Х моб. тел: +ХХХХХХХХХХХХ офіційна ел. адреса: ХХХХ@ХХХХХ адреса електронної пошти: ХХХХ@ХХХХХ Цивільний відповідач: (обвинувачений)

Ціна позову 5 981,40 грн.

Цивільний позов у кримінальному провадженні

в порядку ст. 128 КПК України про відшкодування майнової шкоди,

завданої кримінальним правопорушенням

У провадженні Солом’янського районного суду м. Києва знаходиться кримінальна справа № ХХ/ХХ-ХХ/19-к за матеріалами кримінального провадження стосовно цивільного відповідача ОСОБА_4, що обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 3 статті 185 Кримінального кодексу України – крадіжка, поєднана з проникненням у житло, інше приміщення чи сховище або що завдала значної шкоди потерпілому, – карається позбавленням волі на строк від трьох до шести років.

Так, 14 вересня 2019 року шляхом виривання грат та подвійного вікна цивільний відповідач ОСОБА_4 проник через вікно до сортувальної кімнати відділення поштового зв’язку за адресою: ХХХХХ, яке є безбалансовим структурним підрозділом цивільного позивача ОСОБА_2.

З даного відділення поштового зв’язку цивільний відповідач ОСОБА_4 таємно викрав товарно-матеріальні цінності, а саме:

– товари комісії – на суму 5 683,90 грн. (п’ять тисяч шістсот вісімдесят три грн. 90 коп.);

– нову поясну сумку листоноші – вартістю 62,50 грн. (шістдесят дві грн. 50 коп.);

– нову сумку листоноші для товару – вартістю 235 грн. (двісті тридцять п’ять грн.).

Таким чином, загальна сума збитків завдана цивільному позивачу ОСОБА_2 незаконними та протиправними діями цивільного відповідача ОСОБА_4 становить: 5981,40 грн. (п’ять тисяч дев’ятсот вісімдесят одна грн. 40 коп.).

Докази встановлення винності цивільного відповідача ОСОБА_4, а також обґрунтованості сум завданих збитків містяться в матеріалах кримінального провадження ХХХХХХХХХ, які передані до суду.

Цивільний відповідач ОСОБА_4 добровільно відшкодовувати цивільному позивачу ОСОБА_2 завдані збитки відмовляється, у зв’язку з чим подається цивільний позов.

Відповідно до частини 1 статті 1166 Цивільного кодексу України майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала. Згідно частини 1 статті 22 Цивільного кодексу України особа, якій завдано збитків у результаті порушення її цивільного права, має право на їх відшкодування.

Частиною 1 статті 128 Кримінального процесуального кодексу України  передбачено, що особа, якій кримінальним правопорушенням або іншим суспільно небезпечним діянням завдано майнової та/або моральної шкоди, має право під час кримінального провадження до початку судового розгляду пред’явити цивільний позов до підозрюваного, обвинуваченого або до фізичної чи юридичної особи, яка за законом несе цивільну відповідальність за шкоду, завдану діяннями підозрюваного, обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння.

Частиною 2 статті 127 Кримінального процесуального кодексу України  передбачено, що шкода, завдана кримінальним правопорушенням або іншим суспільно небезпечним діянням, може бути стягнута судовим рішенням за результатами розгляду цивільного позову в кримінальному провадженні.

Судові витрати (орієнтовно) становлять ______________ грн., а саме: витрати на професійну правничу допомогу ___________ гривень.

Цивільний позивач ОСОБА_2 підтверджує, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж цивільного відповідача (відповідачів) ОСОБА_4 з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Згідно п. 6. ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» від сплати судового збору звільняються позивачі за подання позовів про відшкодування матеріальних збитків завданих внаслідок вчинення злочину.

З огляду на викладене, керуючись ст. ст. 22, 1166 ЦК України,  ст. ст. 61, 127, 128, 129 КПК України, ст. 175, 177 ЦПК України, ст. 5 ЗУ «Про судовий збір»,

 

ПРОШУ СУД:

  1. Прийняти цивільний позов у кримінальному провадженні до розгляду.
  2. Позов задовольнити.
  3. Стягнути з цивільного відповідача ОСОБА_4 на користь цивільного позивача ОСОБА_2 завдану майнову шкоду в сумі 5981 грн. 40 коп. (п’ять тисяч дев’ятсот вісімдесят одна грн. 40 коп.); а також стягнути з цивільного відповідача ОСОБА_4 на користь цивільного позивача ОСОБА_2 судові витрати в розмірі ____________ грн.

 

   Додатки:

  1. Копія свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльність № ХХХ від 01.01.2017.
  2. Копія договору про надання правової допомоги.
  3. Копія ордера.
  4. Копія позовної заяви та копії доданих до неї документів для відповідача.

 

 

дата                                         Представник цивільного

позивача (потерпілого) Адвокат _______________________