Open/Close Menu Закон працює на Вас

Оренда квартири, на перший погляд, майже така ж проста дія, як купівля продуктів. В обох випадках існує договір між сторонами, тільки наслідки неналежного забезпечення інтересів в договорі оренди житла може відрізняти даний договір від інших. На що звернути особливу увагу при укладанні договору оренди квартири?

Обов’язковий мінімум

Кожна угода повинна містити щонайменше кілька елементів, щоб вона мала змогу бути законною. Без цих положень не можна з впевненістю говорити, що дійсно було укладено угоду, наприклад, оренда приміщення.

У разі договору оренди житла основними елементами будуть:

  • ідентифікація сторін договору.Йдеться про конкретні дані: в разі фізичної особи це будуть: ім’я та прізвище, адресу місця проживання, паспортні дані, в разі юридичної особи: назва компанії, зареєстровану адресу, особа уповноважена представляти компанію;
  • предмет договору.Предметом договору оренди є передача приміщення власником у користування орендарю і обов’язок орендаря сплачувати за це орендну плату. Приміщення необхідно описати детально, включно з адресою його розташування
  • визначення терміну дії договору. Договір оренди може бути укладений на визначений або невизначений термін. Варто знати, що певні права та обов’язки сторін варіюються в залежності від того, чи був договір укладений на визначений або невизначений термін;
  • оренда плата: сума і дата оплати. Орендна плата може бути оплачена готівкою або на розрахунковий рахунок орендодавця. Визначення орендної плати може складатися у вказівці конкретної суми або способу визначення її розміру (наприклад, вказівка ​​відсотка доходу, отриманого від суборенди або ділової активності). Необхідно також вказати дату оплати орендної плати.
  • додаткові умови. Під терміном “додаткові умови” розуміють умови, які не впливають на дійсність договору. Хоча і їх називають додатковими, по суті вони не є менш важливими – сторонам їх необхідно також дотримуватись  Навпаки, деякі з цих положень повинні бути в кожному договорі, тільки те, що дійсність договору не залежить від їх конкретизації.

Як правило, договір поділяють на розділи, для кращого орієнтуванні в ньому та його кращому структурванні. Також кожний вид договору має свої необхідні умови, які визначають коло прав і обов’язків сторін. Так, для договору оренди це, наприклад, наступні  умови: права і обов’язки орендаря ( наприклад, визначення у договорі положення, яке передбачає, що саме орендар несе відповідальність за поточні ремонтні роботи, самостійно ремонтує приміщення для ведення господарської діяльності, а також має передати приміщення орендодацю по закінченню договору в тому ж стані якому його прийняв); права і обов’язки орендодавця;
орендна плата; оплата комунальних послуг; опис стану приміщення та речей, побутової техніки, що передається разом з приміщенням; право орендаря здавати приміщення в суборенду та інші.

Форма договору і його величина будуть залежати від фактичного стану справ і потреб орендодавця і / або орендаря. Кожен конкретний договір вимагає індивідуального підходу і уточнення конкретних умов, що забезпечують інтереси сторін договору.