Open/Close Menu Закон працює на Вас

Замовити довідку про відсутність судимості з МВС.

Довідка про несудимість (відсутність судимості) є дуже важливим документом, наявність якої необхідна в різних сферах соціального життя. Довідка видається компетентним органом Міністерства Внутрішніх Справ у відповідь на офіційний запит, в якому Вам доведеться вказати всі необхідні персональні дані. Надання будь-якої недостовірної інформації може спричинити за собою вкрай негативні наслідки. Іншою проблемою стандартного варіанту отримання даного документа є часові терміни. Якщо дана довідка необхідна Вам в найкоротші терміни, то отримання довідки про несудимість в МВС може стати справжньою проблемою.

Навіщо потрібна довідка про відсутність судимості? Так, наявність довідки необхідно для того, щоб отримати посвідчення на проживання або ж продовжити його, також виписка знадобиться Вам при отриманні дозволу на роботу в іншій країні, тобто вона може знадобитися відповідним установам іншої держави, де Ви плануєте здійснювати свою професійну діяльність. Без наявності документа про відсутність судимості не вдасться втілити плани по відновленню паспортних даних, отримання права на носіння зброї. Окремо слід згадати той факт, що даний вид довідки необхідно пред’явити при працевлаштуванні в сфері, де професійна діяльність буде пов’язана з наркотичними або психотропними засобами. Ще один аспект соціального життя, який передбачає наявність даної довідки – це питання опікунства та усиновлення.

Довідка про несудимість в Києві – де і як отримати?

Довідку про несудимість можуть замовляти не тільки громадяни України, а й іноземці, особи без громадянства та люди, які виїжджають за кордон для роботи або укладення шлюбу. Такий випадок вимагає запевнення довідки спеціальним штампом-апостилем, який використовується для підтвердження підпису виконавця на документі і підтверджує його справжність. В окремих випадках для країн, що входять в Гаазьку конвенцію, не потрібне додаткове підтвердження довідки про відсутність судимості зі штампом-апостилем. Апостилем може завірятися як оригінал документа, так і завірена його копія. Зазвичай здійснюється переклад довідки, також завірений апостилем. Як оформляється документ про несудимість через сервіс держпослуг в Києві? Використовувати сервіс держпослуг досить-таки вигідно, так як реєстрацію в ньому можна пройти прямо у себе вдома або офісі. Важливо тільки наявність комп’ютера і доступ до інтернету. Зареєструвавшись в інформаційному центрі, отримати документ можна буде за місцем проживання або реєстрації. Для цього доведеться виконати кілька кроків:

 1. зареєструватися на офіційному порталі за допомогою заповнення спеціальної форми;
 2. перейти в особистий кабінет для занесення даних в базу;
 3. обрати меню електронних послуг для переходу на сайт «МВС» через інтернет;
 4. зі списку зробити вибір пункту «Отримання довідки про несудимість»;
 5. заповнити поле заявника, використовуючи його дані від особистих до реєстраційних і контактних;
 6. в спеціальне поле прикріплюється паспорт в відсканованому вигляді. Звичайно потрібно наявність 1-й, 2-й сторінки та сторінки з пропискою;
 7. відзначити поле електронного повідомлення. Це може бути смс-розсилка або електронного листа;
 8. відзначити поле відправлення заявки у відомство.

Через кілька діб вже приходить повідомлення з повідомленням про оформлення потрібного документа. Повідомлення містить інформацію про місце отримання довідки про несудимість. Документи зазвичай можна отримувати по територіальному відділі МВС. Для цього потрібна особиста присутність заявника з наданням документа, що підтверджує особу.

Передумови для відмови у видачі документа про несудимість в Києві

Іноді замість повідомлення з повідомленням про отримання готової довідки про несудимість заявник може отримати офіційну відмову від видачі потрібного документа.

Це може статися в таких випадках:

 • невірно заповнена форма заяви;
 • не прикріплений документ, що засвідчує особу заявника;
 • надана неправдива інформація при заповненні заявки.

При незгоді з відмовним повідомленням заявник може написати письмову заяву через інформаційний центр МВС з проханням роз’яснити причину відмови. Після отримання відповіді та оцінки правової проблеми, заяву можна подати повторно.