Open/Close Menu Закон працює на Вас

Як ст. 130 КУПАП може перешкодити працевлаштуватись водієві на роботі, а роботодавцю виграти тендер на перевезення?

Сьогодні автомобільний транспорт є найпоширенішим в Україні. Законодавство встановило певні вимоги до працівників автомобільної сфери, зокрема водії мають мати необхідний рівень професійної кваліфікації, а автотранспортні підприємства мають забезпечувати якісне та безпечне надання послуг автомобільного транспорту з перевезення пасажирів. Разом з тим, у деяких випадках, наявність штрафів за порушення ПДР, може мати негативний наслідок не тільки для самого водія, а і для підприємства де він працює. Так, наявність у водія порушень у сфері безпеки дорожнього руху, зокрема, наявність постанов за керування у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння, тобто порушення ст. 130 КУпАП, або постанов за вчинення ДТП, тобто вчинення порушення передбаченого ст. 124 КУпАП можуть стати перепоною у працевлаштуванні.

Одним із яскравих прикладів, як працюють вимоги на практиці є судовий спір, яку розглядав Верховний Суд справа № 805/4945/15-а. Так, автотранспортне підприємство, через Адвоката звернулось до суду з адміністративним позовом до державної обласної адміністрації, та просило визнати протиправним і скасувати рішення відповідача щодо відхилення тендерної пропозиції. Так, Адвокат позивача зазначав, що недопущення автотранспортного підприємства до конкурсу є безпідставними, оскільки він подав усі документи. Однак комітет прийняв рішення не допустити позивача до подальшої участі в конкурсі у зв’язку з невідповідністю встановленим вимогам. Так, наявність порушення водієм позивача статті 130 КУпАП стало однією з вимог, що були порушені перевізником. Перелік передбачених умов, за яких конкурсний комітет може не допустити перевізника-претендента до участі в конкурсі, серед яких, зокрема, подання пропозиції, що не відповідає обов’язковим і додатковим умовам конкурсу.

А тому, наявність у водія порушення за керування авто у стані алкогольного сп’яніння, що передбачена ст. 130 КУпАП стала підставою для недопущення перевізника до участі в конкурсі, а відповідно наявність такої постанови щодо водія стало для нього проблемою для працевлаштування.

На думку, правозахисників, адвокатів керування у стані сп’яніння є досить серйозним правопорушенням, яке може призвести до серйозних негативних наслідків то такі обмеження є виправданими.