Open/Close Menu Закон працює на Вас

Суддя є державними посадовими особами, він приймає рішення від імені України, він використовує її повноваження. У залі суду у судді є ознаки представника судової влади, він одягнений в мантію, має значок і навіть молот, щоб заспокоїти більш активних учасників судових засідань.

Часто використовується фраза  «Високий суд» або «Ваша честь». Такі фрази як “пан” або “громадянин” краще не вживати. Фраза “високий суд” – це ваш спосіб висловити повагу судді як представнику судової влади. У міжвоєнний період і навіть в листах після Другої світової війни до суду зверталися фразами «великий суд», «прекрасний суд».

Звертаючись і кажучи судді, дивлячись на нього, ми звертаємося до суду як до заснування. Ці фрази не слід зловживати, так як я часто зустрічався з професійними представниками, які в одній заяві, навіть в реченні, вживали кілька магічних фраз: «Ваша честь». В результаті твердження було безглуздим. Тому звертаючись до судді, краще використовувати фразу “Ваша честь”, водночас не зловживаючи нею!