СТЯГНЕННЯ БОРГУ
З юридичної точки зору, борг – це невиконання грошового зобов’язання одного суб’єкта права перед іншими. Якщо термін повернення грошей збігає кінця, але боржник не виконав зобов’язань, займодавець вправі стягувати борг у приватному порядку. Для цього слід уважно вивчити договір, згідно якого передано кошти боржнику, особливо розділ присвячений вирішенню спорів між сторонами.
Досудовий порядок врегулювання спору, є найбільш ефективнішим способом. Якщо в угоді прописана умова, щодо обов’язковості досудового порядку усунення конфлікту, його необхідно виконати. У цьому випадку позичкодавець робить в адресі заявку претензії з вимогою виконувати грошове зобов’язання.
Якщо в домовленості відсутній пункт про обов’язковий досудовий порядок вирішення спору, то займодавець може звернутися до суду.
СТЯГНЕННЯ БОРГУ
АНТИКОЛЕКТОР
Для стягнення боргу в судовому порядку позичкодавцю необхідні такі документи:
- паспортні дані;
- паспортні дані боржника;
- відомості про місце роботи боржника, місце його реєстрації;
- договір позички;
- розписка;
- чеки, квитанції, інші документи, підтверджуючі перерахування грошей.
У багатьох випадках юрист по кредитним справа спроможний переконати боржника в необхідності повернення грошей на досудовій стадії. Для цього спеціаліст направляє претензії на адресу боржника, у якій прописується сума, кінцевий термін її повернення та остаточні невиконані зобов’язання боржника. Посилання норми законодавства, які вкажуть боржнику про те, що у випадку розгляду справи в суді боржник понесе ще більші втрати.
При першому погляды, процедура стягнення боргу відбувається нескладно. Але на практиці виникають насутпні ситуації:
- втрата документа, що підтвреджує борг;
- зміна боржником місця проживання або реєстрації;
- фальсифікація, підробка боржником документів.
- відсутність у договорі суттєвих умов (наприклад, не прописана дата повернення боргу).