Open/Close Menu Закон працює на Вас

Види оскарженьЯк написати скаргу?Парковка!Автофіксація ПДР

Оскарження штрафу у сфері порушення ПДР

У житті будь-якого автомобіліста трапляються ситуації, коли вони сумніваються в законності, правильності адміністративних штрафів, виписаних їм співробітниками Патрульної поліції. Помилкові постанови про притягнення до адміністративної відповідальності з’являються і в результаті роботи системи фотовідеофіксації порушень правил дорожнього руху. І в тому, і в іншому випадку потрібно оскаржити незаконні штрафи.

Якщо ви отримали штраф і вважаєте його незаконним, як бути? Ні в якому разі не оплачувати штраф за порушення, якого ви не робили, адже можна його оскаржити.

Несплата може загрожувати:

  • судовим процесом;

  • позбавленням водійських прав;

  • неможливістю виїзду за кордон. У відпустку, наприклад.

Як виноситься постанова про порушення ПДР?

Існують два варіанти винесення постанови про порушення правил дорожнього руху. його виносить співробітник патрульної поліції відразу на місці порушення або протягом двох місяців після нього; його виносить суддя, якщо автовласник не згоден з рішенням працівника патрульної поліції і оскаржив постанову про правопорушення в суді.

Оскарження штрафу Поліції. Що являє собою оспорювання постанови про правопорушення?

Воно можливо двома способами.

1. Перший шлях – заява в Патрульну поліцію на оскарження штрафу. Його потрібно направити керівнику співробітника, який складав протокол і підготував постанову. Це потрібно зробити протягом 10 днів після отримання копії постанови. Передати заяву начальнику повинні не пізніше 3 днів. Він зобов’язаний буде розглянути його і прийняти рішення протягом 10 днів.

2. Можна передати скаргу до суду, минаючи Департамент Патрульної поліції. Оскарження до суду штрафу інспектора Патрульної поліції тим більше потрібно, якщо спочатку постанова про притягнення до адміністративної відповідальності в зв’язку з порушенням ПДР виносив суддя районного суду. Наприклад, про позбавлення водійських прав, яке теж супроводжується штрафом. В такому випадку оскаржити постанову суду потрібно до вищої інстанції – адміністративний або апеляційнийс суд. Для судового розгляду теж потрібно звертатися протягом 10 днів після того, як водій отримав копію постанови на руки на пошті. Якщо в Патрульній поліції видали його з запізненням, і автовласник пропустив 10-денний термін обігу, то про це слід звернути увагу на скарзі, щоб в суді силу поставити термін обігу. Скаргу в суд можна надіслати поштою цінним листом з описом того, що знаходиться в посланні, або віднести особисто в канцелярію. На розгляд таких справ у суді закон відводить два місяці. Але процес може і розтягнутися. Важливо! Згідно КУпАП звернення зі скаргою в суд не накладається адміністративний збір – на відміну від позовної заяви. Так що автовласникові скарга не буде коштувати нічого. Витрати на юриста оплатить відповідач.

ОСКАРЖИТИ ДІЇ СПІВРОБІТНИКІВ ПАТРУЛЬНОЇ ПОЛІЦІЇ АВТОМОБІЛІСТУ ВАРТО, ЯКЩО ВІН ПОВНІСТЮ ВПЕВНЕНИЙ У СВОЇЙ НЕВИНУВАТОСТІ.

Важливо!

Оскарження штрафів з камер

На найбільш аварійних ділянках доріг, розв’язках встановлені камери фотовідеофіксації, які «стежать» за рухом транспорту. Вони в автоматичному режимі фіксують певний перелік порушень ПДР. Однак і техніка помиляється. Якщо водієві прийшло так званий «лист щастя» з Патрульної Поліції, внаслідок того, що водієм нібито вчинене порушення ПДР зафіксувала камера, це не означає, що боротися безглуздо.

Про що потрібно пам’ятати в таких випадках?

У Патрульної поліції зобов’язані надати автовласникові знімок, на якому зафіксовано момент порушення. Потрібно уважно проаналізувати фотографію, співвіднести інформацію на ній з іншими даними. Чи все в ній логічно? Найпоширеніший рада в таких випадках: якщо мова йде про перевищення швидкості, то варто згадати максимальну швидкість, яку може розвинути автомобіль у відповідності зі своїми вихідними технічними характеристиками. Трапляється, що камера неправильно зчитує дані реєстраційних номерів, «плутаючи» цифри і букви. Особливо, якщо номера заляпані брудом. Можлива несправність камери. Подібні випадки вже відомі автомобілістам.

Увага!

В обробці даних з камер беруть участь і співробітники Патрульної Поліції, і трапляється, що виникають помилки в силу людського фактору. Інспекторам Патрульної поліції доводиться обробляти величезний обсяг інформації, і збої трапляються. У дорожній поліції допускають неточності при оформленні постанов, і з’являються помилково виписані штрафи. Їх потрібно оскаржити в згаданому вище порядку

.

Як оскаржити штраф за парковку

Спосіб оскарження паркувальних штрафів – такий же, як і у випадку з іншими порушеннями, – або надіслати заяву в Патрульну поліцію, або надіслати звернення до суду. Щоб успішно оскаржити рішення , потрібно впевнитися, що працівник поліції помилявся. наприклад: якщо автомобіліста звинувачують в тому, що він незаконно зупинився на платній парковці, а на стоянці не було відповідних знаків; якщо знака парковки взагалі не було; знак парковки був чимось прихований. Скажімо, гілками дерев; проаналізувати постанову: коректні посилання на положення закону і інші дані. Може бути, неправильно вказано місце вчинення порушення; якщо парковка була єдиним виходом для того, щоб уникнути небезпеки. Це називається діями при крайній необхідності.

Якщо ви стали учасником події або співробітник поліції зупинив вашу машину, і ви сумніваєтеся в його діях, зверніться за оперативною допомогою до Автоюрист Компанії LF LEXON. Відразу зателефонуйте їм!

Як скласти скаргу на постанову?

Скарга має складатися з кількох частин.

  • На початку потрібно вказати адресата – Начальника Департаменту Патрульної Поліції або найменування суду, куди автовласник направляє заяву / скаргу.
  • Потрібно вказати особисті дані: повністю ім’я, місце реєстрації та проживання та контактний телефон, щоб з автомобілістом могли зв’язатися.
  • Обов’язковий момент – вказівку реквізитів оскаржуваної постанови і посади і імені співробітника, що склав їх.
  • У скарзі повинно міститися пояснення автовласника того, чому він вважає штраф незаконним. Тут доречно буде навести посилання на відповідні норми закону.
  • Слід навести докази невинності – відео- та аудіозапис, показання свідків; На завершення потрібно вимагати припинити адміністративну справу і скасувати штраф.
  • У додатку до скарги потрібно вказати перелік тих документів, доказів, які використовує автовласник.

Телефонуйте нам за телефоном +38 (097) 037-73-33!

В яких випадках рішення виносять на користь автовласника

Суддя або керівник співробітника Патрльної поліції можуть зняти штраф з автомобіліста в ряді випадків. Які вони? вину водія не змогли довести; він довів у суді, що був невинний; якщо водій діяв в умовах крайньої необхідності; правопорушення було незначним, і водієві достатньо винести попередження; закінчився термін давності притягнення до відповідальності; ситуація не є порушенням КУпАП;

Поради юриста

Найбільш важливий момент фіксації порушення – процедура складання адміністративного протоколу. Як себе вести? Автомобіліст вправі залучати свідків для доведення своєї невинності. Якщо співробітник поліції заявляє, що це може робити тільки представник влади, це не так. Якщо оскаржити штраф в поліції не вийшло, звертайтеся до суду. У разі якщо водій не вважає себе винним, він повинен наполягати на складанні протоколу чи постанови і обов’язково в ньому зробити позначку, що він не згоден з інспектором. Потрібно так і написати: «З порушенням ПДР не згоден». У суді як доказ невинуватості автовласника можна використовувати запис з відеореєстратора, встановленого в його машині. Але корисно регулярно перевіряти, чи правильно на ньому встановлені дата і час. Якщо вони не будуть збігатися з часом події, можуть виникнути труднощі з використанням записи в суді. Від якості складання адміністративного протоколу залежить перспектива оскарження постанови. Якщо при оформленні буду

Чому краще звернутися до професіоналів

Якщо автовласник зіткнувся зі спірною ситуацією на дорозі або йому прийшла постанова про притягнення до штрафу з Патрульної поліції, чи Центру автофіксації порушень ПДР, потрібно боротися за свої права. І краще це робити за підтримки досвідчених юристів. Чим вони допоможуть? проконсультують по процедурі складання протоколу про адміністративне правопорушення; складуть скаргу в Патрульну поліції і суд; нададуть допомогу в оскарженні судового рішення і його виконанні. У розпорядженні «ЮК ЛЕКСОН» є зразки скарги в Поліцію і суд.

Приклади з практики

№1 До юристів звернулася дівчина, автолюбителька, до якої надійшла постанова, «виписане» системою автофіксації ПДР. Згідно з ним, вона заїхала за стоп-лінію, хоча за згаданою дорозі вона навіть не проїжджала в день «фіксації» порушення. Виявилося, що камера вважала «сімку» в номері автомобіля дівчини як «одиницю». Штраф оскаржили в Патрульній поліції. У зв’язку з технічною помилкою постанову було скасовано.

№2 Співробітники Поліції виписали автомобілісту штраф за їзду по узбіччю. Він стверджував, що такого порушення не здійснював. За його словами, він виїхав на узбіччя, щоб зробити зупинку. Юристам він показав запис з відеореєстратора. Крім того, її могла підтвердити знаходилася в момент «порушення» пасажирка. При підготовці скарги в Поліцію юристи доклали до неї відеозапис і показання свідка. Провадження у справі було припинено, штраф скасували.

Умови роботи з «ЮК ЛЕКСОН» Відсутність прихованих платежів; Складемо заяву до Департаменту Патрульної Поліції Києва та інших міст України під «ключ»; Оплата тільки за результат; Працюємо 24/7 Досвід більше 10 років! 98% задоволених клієнтів. Що ви отримаєте додатково, звернувшись до нас Безкоштовна консультація. Вартість послуг – фіксована. Чи не змінюється в процесі роботи. Наші послуги оплатить відповідач! Отримали постанову про штраф за порушення, якого не скоювали?

Оскаржити допоможе Автоюрист! Телефонуйте нам за телефоном +38 (097) 037-73-33!


Читайте також…