Open/Close Menu Закон працює на Вас

Розірвання шлюбу пов’язане з рядом складних, як психологічно, так і правових  питань, основним з яких є розділ майна колишнього подружжя. Поділ квартири після розлучення в багатьох випадках стає особливо болючим подією для обох членів подружжя і породжує тривалі судові розгляди.

У разі спору між подружжям про поділ будь-якого спільно нажитого майна, рішення про розірвання шлюбу буде прийматися одночасно з визначенням власності кожного з подружжя в спільному майні. У більшості випадків відбувається поділ майна подружжя після розлучення.

Залучення до вирішення суперечки юристів скорочує час розгляду і в переважній більшості випадків допомагає вирішити суперечку на користь довірителя. Крім того, це допомагає зняти емоційне напруження і дозволяє клієнтові прагматично поглянути на власні майнові інтереси.

Поділ майна при розірванні шлюбу можливий добровільно за згодою сторін (угода про розподіл майна), або в судовому порядку. Помилково вважати, що допомога сімейного адвоката може знадобитися тільки в разі судового вирішення питання. Сімейний юрист візьме на себе розшук майна, збір доказів, організацію та ведення переговорів. Це забезпечить високі шанси на досудове врегулювання.

Розлучення з поділом майна через суд

У суді при розділі майна подружжя здійснюються такі дії:

  • визначенняоб’єктів власності кожного з подружжя, майна дітей, яке ні за яких умов не може бути поділене між подружжям.
  • визначення майна, що не підлягає поділу, наприклад, ті об’єкти, які були нажиті чоловіком до вступу в шлюб, придбані за безплатними угодам (подаровані, успадковані, приватизовані) або в період припинення фактичних сімейних відносин;
  • виділення часток кожного з подружжя. Якщо майно неможливо розділити на частки фактично, то суд виходить з грошового еквівалента вартості об’єкта.

На практиці виникають складнощі у таких питаннях як: розділ однокімнатної квартири при розлученні, розділ іпотечної квартири, поділ зобов’язань по виплаті кредитів. Крім того, виділення часток в натурі не завжди можливе, оскільки, для визначення часток суду необхідно проведення експертних досліджень для визначення реальної вартості майна.

Досвідчений юрист по поділу майна подружжя зможе правильно визначити доказову базу, переконливо представити суду позицію свого клієнта. Звичайно ж, важливо відобразити необхідні обставини в позовній заяві про розподілі майна, при необхідності, вступити в переговори з іншою стороною.

В особливо складних випадках без професійного сімейного юриста при розподілі майна подружжя або при розлученні не обійтися. Поділ квартири при розлученні подружжя пройде набагато швидше і спокійніше для всіх членів сім’ї, якщо буде притягнутий кваліфікований адвокат по розділу майна, сімейних справах. У подібних ситуаціях стороні доводиться доводити, яке майно не підлягає поділу. Зокрема, це можливо в силу того, що воно було подароване, або приватизовано, або придбано на кошти, отримані від продажу майна, що є у сторони до шлюбу і т.д.

Досвідчений фахівець не дозволить колишньому чоловікові відсудити квартиру довірителя, якщо це суперечить закону та інтересам клієнта. Доказова база повинна бути сформована з документальних і речових доказів, а також підкріплюватися показаннями свідків.

У таких справах, як поділ майна при розлученні, терміни мають найважливіше значення. Саме термін давності є частим каменем спотикання при вирішенні таких справ. Самостійні спроби поновити пропущений строк мають невеликі шанси для позитивного результату. Доцільніше поновити строк за допомогою правових механізмів запропонованих досвідченим юристом.

Поділ майна подружжя із залученням юристів

Професійна юридична допомога особливо актуальна в майнових суперечках. Незалежно від сторони, на якій знаходиться наш довіритель, позивач або відповідач, наші юристи надійно захистять його інтереси.

При розлученні необхідно захищати не тільки свої моральні, а й майнові права!