Open/Close Menu Закон працює на Вас

Кожен з нас був хоч раз в житті в ситуації, коли нам хтось не повертав борг (позикові кошти, кошти які вам повинні були сплатити за надані вами послуги, роботи, товар). Ви терпляче чекаєте свої кошти, вірите обіцянкам боржника, сподіваєтеся на його порядність. Однак боржник не займається своїм обов’язком, а навпаки витрачає кошти на власні потреби і забув про ваші потреби.

У такій ситуації, коли ваше терпіння вже закінчилося краще діяти в правовому полі. Потрібно через суд стягнути з злісного боржника борг, відсотки, індекс інфляції, інші ваші витрати.

Стягнення боргу потрібно проводити з розумним підходом, тому боржник може здійснити ряд дій, які суттєво можуть ускладнити цей процес.

В першу чергу потрібно з’ясувати, які правові підстави виникнення боргу і прийшло термін виплати боргу, було пред’явлено боржникові вимогу. Потрібно грунтовно вивчити договори (кредитні, позики), дотримані умови договорів сторонами (кредитором і боржником). Якщо борг виник через не оплату поставленого товару, роботи або послуги, то потрібно з’ясувати правову підставу (наявність договору і документів, що підтверджують виконання договору (актів, накладних), правильність їх оформлення.

По-друге, потрібно з’ясувати максимальну інформацію про боржника, його правовий статус, місцезнаходження, наявність активів (оборотних коштів, майна), наявність обтяжень майна.

Після цього готуємо позов для стягнення коштів через суд. При підготовці позову слід подбати про виконання рішення суду (стягнення боргу). Буває ситуація, що до моменту винесення рішення по суті (стягнення боргу), боржник вимиває активи і рішення неможливо виконати. У такій ситуації краще всього, до моменту подачі позову подати клопотання про забезпечення позовних вимог.

Бувають ситуації, коли боржник займає активну позицію, і подає інші позови з метою зупинки (затягування) розгляду справи про стягнення боргу. У такій ситуації важко проти діяти незважаючи на недосконале законодавство України, але в кожної індивідуальної ситуації можливі індивідуальні рішення проблеми.

Після того як ви отримали рішення суду про стягнення боргу, це ще не означає, що ви отримаєте свої гроші (борг).

Дуже важливою стадією є виконавче провадження. Термін його максимальний – 6 місяців, але виконавці часто навіть в такий строк не стягують борг. Для того варто бути в курсі справ, а саме писати щомісяця запити до виконавчої служби, в разі бездіяльності виконавця писати скарги. Потрібно стежити за майновим становищем боржника, його майном тощо.

Рекомендації:

У разі якщо вам повинні борг, не чекайте до кінця, а активно спостерігайте за боржником. Як тільки прийшов час пред’явлення вимоги пред’являйте її, після невиконання вимоги боржником – подавайте позов до суду.

Вивчіть майновий стан свого боржника, наявність заборон на його майно. Грунтовно, швидко і якісно через суд стягують борги.

Для якісно забезпечення вашого інтересу (стягнення боргу) користуйтеся послугами юриста, самодіяльність в такій справі як стягнення боргу не припустима, занадто висока ціна.

У зв’язку з тим Юридична Компанія “ЛФ Лексон” допоможе вам, у наших юристів є величезний досвід досвід в аналогічних справах.