Open/Close Menu Закон працює на Вас

Допомога юриста при розлученні в даний час є в більшості випадків нагальною потребою. Досвідчений юрист при розлученні здатний застосувати свою кваліфікацію та навички для уникнення, а так само вирішення можливих сімейних конфліктів. Поради сімейного юриста при розлученні або його безпосередня допомога дозволяють клієнту не тільки відстояти власні інтереси, а й скоротити час розлучення, а також, уникнути численних стресів, які тягне за собою розлучення.

Для суспільства такі ситуації мають важливе соціальне значення, в цьому контексті розлучення в Києві або будь-якому іншому місті можна здійснити кількома способами. Розірвання шлюбу є важливою подією, яке тягне для кожної сторони виникнення ряду прав і відповідних зобов’язань. У деяких випадках шлюб можна розірвати в органах ЗАГС, якщо ж це неможливо, подружжя має право подати на розлучення через суд.

Процес розлучення має ряд юридичних особливостей і нюансів, таких як, наприклад, заборона на розірвання шлюбу, в період, коли дружина вагітна, а також протягом року з дня народження дитини. Усі правові аспекти може передбачити виключно досвідчений адвокат з розлучень.

Давайте коротко зупинимося на ключових аспектах.

Розірвання шлюбу в органах РАГС

В органах ЗАГС шлюб розривається при наявності згоди на розлучення подружжя і при відсутності у них неповнолітніх дітей. Також, українське законодавство передбачає розірвання шлюбу в ЗАГСі за заявою одного з подружжя за наявності таких обставин: визнання другого з подружжя безвісно відсутнім або недієздатним; тюремне ув’язнення другого з подружжя на термін понад три роки.

Розірвання шлюбу в суді

Розірвання шлюбу в судовому порядку відбувається в наступних випадках: якщо у подружжя є спільні діти, які не досягли повноліття; якщо один з подружжя не дає своєї згоди на розірвання шлюбу. Послуги юриста при розлученні в подібній ситуації, в більшості випадків, просто необхідні.

Пакет документів, необхідний для розірвання шлюбу. Кваліфікований юрист зі шлюборозлучних справ необхідний, щоб процес розлучення пройшов максимально безболісно для колишнього подружжя, і довіритель був задоволений результатом. Відповідно до вимог закону до позовної заяви про розлучення додається відповідний пакет документів. Документи для розлучення подаються до суду в 2-х примірниках. Якщо веде розірвання шлюбу адвокат, то проблем зі збором документів у вас однозначно не виникне.

Крім безпосередньо питання, такого як розлучення, суд може розглядати і опосередковані питання. В такому випадку юридично вірне позовну заяву і грамотне обгрунтування своїх вимог особливо важливо, тому вкрай бажано, щоб розірвання шлюбу юрист вів з самого початку, вже з моменту подачі позову.

 

Підсудність справ про розірвання шлюбу

За правилами підсудності, позовна заява подається за місцем проживання Відповідача, або за місцем проживання позивача, в разі знаходження з ним неповнолітніх дітей. У разі відсутності у сторін спору про майно або по порядку спілкування з дітьми, рішення про розірвання шлюбу приймає мировий суд.

Якщо шлюб розривається в судовому порядку, у разі незгоди одного з подружжя з розлученням, судом дається термін для примирення подружжя до трьох місяців, на свій розсуд. Розлучення суд не сприймає, як просте юридично значиме дію, дане питання розглядається також і в соціальному ракурсі.

Традиційно одночасно з процесом розлучення виникає цілий ряд питань, прямо або побічно пов’язаних з розлученням. Це розділ майна, місце проживання дітей, аліменти та інші моменти, які неодмінно виллються в зіткнення інтересів зацікавлених осіб. Вирішувати такі питання краще з залученням фахівців.

Безумовно, визнання шлюбу недійсним умови порядок мають більш складні з юридичної точки зору, ніж традиційний розлучення. Однак, в умовах повсюдної приватизації житлового фонду, мінливої ​​міграційної політики держави, такі суперечки все частіше зустрічаються в судовій практиці.

Чим розірвання шлюбу відрізняється від визнання його недійсним

Правові наслідки визнання шлюбу недійсним істотно відрізняються від наслідків розірвання шлюбу. У ряді випадків в інтересах одного з подружжя може бути застосоване розірвання шлюбу, а в інтересах іншої – визнання його недійсним. Без кваліфікованої юридичної допомоги відстояти свої права в суді буде дуже проблематично.

У той час як при розлученні відлік правових наслідків настає в момент розірвання шлюбу, в момент визнання шлюбу недійсним усуваються всі правові наслідки самого укладення шлюбного союзу. Подружжя позбавляються права на спільне прізвище, права на аліменти, загальне громадянство, користування житловим приміщенням коштів другої половини і інші права.

Недійсний шлюб за рішенням суду анулює факт шлюбно-сімейних відносин між сторонами. Це рішення припиняє режим спільної власності подружжя, істотно змінює житлові права і обов’язки сторін, припиняє дію шлюбного договору, при його наявності.

Визнання шлюбу недійсним провадиться, в разі якщо:

  • відсутня взаємне добровільне згоду чоловіки і жінки, що вступають в шлюб, ними не досягнуть шлюбний вік;
    одна особа вже перебуває в іншому зареєстрованому шлюбі;
  • шлюб укладено між близькими родичами (родичами по прямій висхідній і низхідній лінії (батьками і дітьми, дідусем, бабусею та онуками), рідними та (мають загальних батька чи матір) братами і сестрами); усиновителями і усиновленими; особами, з яких хоча б одна особа визнана судом недієздатною внаслідок психічного розладу;
  • шлюб укладено без мети створення сім’ї (фіктивний шлюб).

Позовна заява повинна містити підстави визнання шлюбу недійсним і може бути подано до суду як будь-яка сторона, так і при певних умовах – прокурором, органом опіки та піклування, батьками, опікунами подружжя.

У кожному конкретному випадку розлучення зобов’язує суд вивчити документальні підтвердження позовних вимог, показання свідків і встановити на підставі закону незаконність (фіктивність шлюбу). Доказова база грає в таких процесах найважливішу роль.

Незважаючи на те, що даний інститут для України відносно новий, щодо такої групи позовів, як визнання шлюбу недійсним, судова практика знаходиться в процесі активного формування. Тому, фахівці ЛФ ЛЕКСОН вже готові надати клієнтам всебічну підтримку в цьому питанні. Телефонуйте, наш кращий адвокат з розлучень Казань приступить до роботи негайно.

Особливо актуальні послуги сімейного адвоката для людей, які категорично не бажають зустрічатися в залі суду з чоловіком, дітьми та іншими родичами.