Open/Close Menu Закон працює на Вас

Що робити якщо попав ДТП?

Адвокати ЮК Лексон мають багаторічний досвід ведення справ по ДТП. Враховуючи практику правової допомоги у справах про ДТП, спеціалісти склали наступні рекомендації поведінки учасників ДТП.

1. Що робити в перші хвилини?

Потрапили в дорожньо-транспортну пригоду, тоді в першу чергу ви зобов’язані:

– зупинити транспортний засіб, включити аварійку, виставити знак аварійної зупинки, щоб попередити інших водіїв про небезпеку. Знак встановлюється на відстані не менше 20 метрів від ДТП. Невиконання цих вимог тягне за собою адміністративне покарання передбачене КУпАП – попередження;

–  перевірити, чи є постраждалі серед інших учасників події.

Якщо ДТП відбулося за містом, в темний час доби або в умовах обмеженої видимості, перебувати на проїзній частині чи узбіччі потрібно в куртці, жилеті з елементами з  світлоповертального матеріалу.

“Ні в якому разі не залишайте місце ДТП. Якщо ви поїдете з місця події, вас можуть позбавити водійських прав, а якщо ДТП призвело до тяжких наслідків або смерті, вам загрожує кримінальна відповідальність!”

2.Що робити, якщо в ДТП є потерпілі (постраждалі)?

В дорожньо-транспортній пригоді є постраждалі, вам потрібно:

  1. Викликати швидку медичну допомогу. В екстрених ситуаціях (наприклад, коли немає можливості викликати швидку або швидка не може приїхати) ви зобов’язані направити потерпілих в медичний заклад на інших транспортних засобах. Якщо з якихось причин це зробити неможливо, ви зобов’язані доставити постраждалих в найближчий медичний заклад на своєму транспорті. Там потрібно показати паспорт або права. Після – повернутися на місце події.

За залишення потерпілого без допомоги вам загрожує кримінальна відповідальність – аж до позбавлення волі

  1. Викликати співробітників Патрульної поліції:

швидка допомога – 103 з мобільного номера;

Патрульна поліція – 102 з мобільного номера;

єдиний номер екстрених служб – 112.

  1. Детально сфотографувати місце ДТП або зняти його на відео (прив’язка до геолокації не обов’язкова).
  1. Надати свій поліс АВТОЦИВІЛКИ іншим учасникам ДТП, перевірте їх поліс АВТОЦИВІЛКИ. Для перевірки дійсності поліса АВТОЦИВІЛКИ можна скористатися сервісом на сайті МТСБУ.
  2. Записати контакти свідків.
  3. Зателефонувати в свою страхову компанію і повідомити про страховий випадок. Інші водії, що потрапили в ДТП також повинні зателефонувати в свої страхові компанії.
  4. Заповнити повідомлення про ДТП (видається страховиком разом з полісом ОСЦПВ. Заповнюється завжди, а не тільки при оформленні ДТП без участі співробітників поліції).
  5. Дочекатися приїзду співробітників Патрульної поліції для з’ясування обставин і оформлення ДТП. Після оформлення ДТП вам повинні видати копію протоколу про вчинення адміністративного правопорушення.

 3.Що робити, якщо в ДТП немає потерпілих (постраждалих)?

В ДТП немає потерпілих, тоді ви можете:

– оформити ДТП, звернувшись до УПП, – в цьому випадку співробітники ПП або виїжджають на місце, або просять звернутися до найближчого поста Патрульної поліції або в найближче відділення поліції;

– оформити ДТП самостійно і зафіксувати його на найближчому посту ДПС або в підрозділі поліції – такий спосіб оформлення ДТП можливий, якщо у вас і інших учасників ДТП немає розбіжностей з приводу обставин події та з якихось причин ви не можете оформити ДТП за Європротоколом (немає бланків сповіщення про ДТП, немає полісів АВТОЦИВІЛКИ, зіткнулися більше двох автомобілів тощо);

– оформити ДТП за Європротоколом – цим способом можна скористатися, якщо відбулось ДТП тільки з одним транспортним засобом, ви і другий учасник ДТП маєте поліси Автоцивілки;

– не оформляти ДТП і роз’їхатися – якщо у всіх учасників ДТП немає необхідності в оформленні документів. Наприклад, якщо в ДТП не постраждала майно, в учасників ДТП немає страховки, шкода відшкодовується не по страховому полісу тощо. Якщо шкода відшкодовується на місці, не забудьте залишити один одному розписки: про відсутність претензій щодо оцінки матеріальної шкоди в зв’язку з ДТП та про відшкодування заподіяної шкоди.

“Якщо, Ви невпевнені з чиєї вини сталось ДТП або вас звинувать у вчиненні ДТП, з чим ви не погоджуєтесь – зверніться за правовою допомогою до адвоката. Він зможе надати Вам коротку юридичну консультацію щодо оптимальної поведінки з метою захисту ваших прав.

Окрім того, у разі необхідності, адвокат виїде на місце ДТП та надасть правову допомогу на місці, зокрема роз’яснить законодавство, порядок необхідних дій, а також надасть допомогу та консультацію у складанні усіх необхідних юридичних документів. Зокрема, адвокат допоможе скласти повідомлення про ДТП, а також заяву про виплату страхового відшкодування.”

4. Як оформити ДТП за Європротоколом?

Ви можете оформити ДТП в спрощеному порядку (по європротоколу, не викликаючи співробітників  Патрульної поліції), якщо:

– в ДТП немає потерпілих;

– в ДТП беруть участь тільки два транспортні засоби;

– ушкодження отримали тільки ті автомобілі, що є учасниками ДТП

– обидва водії мають поліси Автоцивілки (ОСЦПВ);

– обидва водії згодні оформити ДТП без виклику співробітників поліції.

“У випадку наявності запитань щодо заповнення Європротоколу, необхідно звернутись до адвоката, що спеціалізується у сфері ДТП, адже невірно заповнений документ може стати для страхової компанії підставою для відмови у виплаті страхововго відшкодування”

5. Як заповнити повідомлення про ДТП?

Правила заповнення повідомлення про ДТП:

– повідомлення про ДТП видається страховою компанією при оформленні поліса ОСЦПВ. Заповнювати його потрібно не тільки при оформленні ДТП за спрощеною схемою, а й в будь-яких інших випадках;

– повідомлення про ДТП складається з одного аркуша, який потрібно заповнити з двох сторін (зразок повідомлення додається). Необхідно заповнити всі графи і поля, наявні на лицьовій стороні;

Зразок заповнення повідомлення про ДТП можете знайти у нашій статті “Як повідомити страхову компанію про настання ДТП. Поради юриста”

6. Що робити після того, як оформлено ДТП?

Неважливо, потерпілий ви або винуватець ДТП, після оформлення події, ви повинні протягом трьох днів передати (особисто або по електронній пошті – за домовленістю зі страховиком) у свою страхову компанію свій екземпляр повідомлення про ДТП.

Якщо ви плануєте отримати від страхової компанії відшкодування збитку, вам також потрібно буде написати заяву про страхове відшкодування.

Ремонтувати  або утилізувати ТЗ без письмової згоди страхової компанії не можна.

7. Яку шкоду може покрити страхова компанія?

Якщо ви винуватець ДТП і у вас оформлений поліс АВТОЦИВІЛКИ, ваша страхова може відшкодувати потерпілому шкоду  завдану його майну, а також окремо шкоду завдану його здоров’ю

“Якщо цієї інформації недостатньо або вам необіхдно більш детальний правовий аналіз обставин дорожньо-транспортної пригоди – спеціалісти юридичної компанії Лексон завжди готові надати додаткові консультації у справах про дорожньо-транспортні пригоди.

У чому переваги отримання консультації Адвоката по ДТП Київ?

Відповідальність за ДТП. Вона може бути кримінальна, адміністративна або цивільно-правова відповідальність. Тобто, у деяких випадках можуть настати серйозні наслідки для винуватця, а тому залучення Адвоката по ДТП Київ дасть змогу обрати правомірну поведінку водієві. Зокрема, адвокат по ДТП Київ зможе допомогти у вирішенні  усіх правових питань!