Open/Close Menu Закон працює на Вас

СКАРГА

в порядку ст. 303 КПК України на бездіяльність слідчого

Слідчому судді Оболонського районного суду м. Києва 04212, м. Київ, вул. Тимошенка, 2-Є

Особа, яка подає скаргу: ОСОБА_1 (повне найменування) 02068, м. Київ, вул. Драгоманова, буд. Х, кв. Х код ЄДРПОУ ХХХХХХХХХХ моб. тел. +ХХХХХХХХХХХ ел. пошта: ХХХХ@ХХХХХ

Представник особи, що подає скаргу Адвокат ОСОБА_2 Свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю № ХХХ від 01.01.2017 02068, Україна, м. Київ вул. Драгоманова, буд. Х, кв. Х моб. тел: +ХХХХХХХХХХХХ адреса електронної пошти: ХХХХ@ХХХХХ

СКАРГА в порядку ст. 303 КПК України на бездіяльність слідчого

ОСОБА_2 в інтересах ОСОБА_1 10.02.2020 подано заяву про вчинення щодо ОСОБА_1 кримінального правопорушення до Оболонського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві (додаток 1).

Проте, станом на дату подання цієї скарги 12.02.2020 в порядку ст. 303 КПК України слідчим Оболонського управління поліції ГУ НП у м. Києві відомості про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань (далі – ЄРДР) не внесені, досудове розслідування не розпочате.

Відповідно до частини 1 ст. 214 КПК України слідчий, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов’язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, розпочати розслідування та через 24 години з моменту внесення таких відомостей надати заявнику витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань. Слідчий, який здійснюватиме досудове розслідування, визначається керівником органу досудового розслідування.

Згідно з частиною 2 ст. 55 КПК України права і обов’язки потерпілого виникають в особи з моменту подання заяви про вчинення щодо неї кримінального правопорушення або заяви про залучення її до провадження як потерпілого.

Положення частини 2 ст. 56 КПК України під час досудового розслідування потерпілий має право: 1) на негайне прийняття і реєстрацію заяви про кримінальне правопорушення, визнання його потерпілим; 2) отримувати від уповноваженого органу, до якого він подав заяву, документ, що підтверджує її прийняття і реєстрацію; 3) подавати докази на підтвердження своєї заяви; 4) брати участь у слідчих (розшукових) та інших процесуальних діях, під час проведення яких ставити запитання, подавати свої зауваження та заперечення щодо порядку проведення дії, що заносяться до протоколу, а також знайомитися з протоколами слідчих (розшукових) та інших процесуальних дій, виконаних за його участі; 5) отримувати копії матеріалів, які безпосередньо стосуються вчиненого щодо нього кримінального правопорушення, після закінчення досудового розслідування.

Відповідно до ст. 303 КПК України на досудовому провадженні можуть бути оскаржені такі рішення, дії чи бездіяльність слідчого або прокурора як зокрема бездіяльність слідчого, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення.

Саме бездіяльність слідчого, що полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань є підставою для звернення ОСОБА_1 до суду зі скаргою.

Згідно з частиною 12 ст. 114 КПК України для забезпечення виконання сторонами кримінального провадження вимог розумного строку слідчий суддя, суд має право встановлювати процесуальні строки у межах граничного строку, передбаченого КПК України, з урахуванням обставин, встановлених під час відповідного кримінального провадження. Водночас, слідчий суддя має право встановити граничний строк внесення до ЄРДР відомостей про вчинення кримінального правопорушення, викладеного у заяві, керуючись, зокрема, вимогами ст. 214 КПК України.

З огляду на викладене, керуючись ст. ст. 113-114, 214, 303, 304, 307 КПК України

 

ПРОШУ СУД:

  1. Скаргу задовольнити.
  2. Зобов’язати уповноважену особу (слідчого) Оболонського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві невідкладно, але не пізніше 24 (двадцяти чотирьох) годин після отримання органом досудового розслідування копії ухвали слідчого судді, внести відомості про вчинене кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань за заявою ОСОБА_2 від 10.02.2020 та розпочати досудове слідство.
  3. Зобов’язати уповноважену особу (слідчого) Оболонського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві надати представнику ОСОБА_2 витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань, що підтверджує внесення відомостей про вчинення кримінальне правопорушення за заявою ОСОБА_1 від 10.02.2020.

 

   Додатки:

  1. Завірена у встановленому законом порядку копія заяви про кримінальне правопорушення від 10.02.2020.
  2. Копія свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльність № ХХХ від 01.01.2017.
  3. Копія договору про надання правової допомоги.
  4. Копія ордера.

 

 

Представник ОСОБА_1 Адвокат ОСОБА_2 ____________________________