Open/Close Menu Закон працює на Вас

Українське законодавство передбачає два порядки визначення аліментів: за згодою сторін або за рішенням суду. Варто пам’ятати, що існує кілька видів аліментів: аліменти на утримання дітей, аліменти на дружину, аліменти на утримання батьків. На сьогодні, у нашій країні, статистика свідчить про велику кількість заборгованості по сплаті аліментів. Основна причина – бездіяльність з боку осіб, які мають право на отримання аліменітв. Іноді це гордість, іноді легковажне ставлення, а досить часто банальна юридична необізнаність і зневіра у власних силах. Юридична фірма ЛФ ЛЕКСОН готова надати своїм клієнтам підтримку на будь-якому етапі, будь то переговори або судовий процес.

Стягнення аліментів на дитину

Право дитини на утримання від обох батьків закріплено законодавчо. Слід пам’ятати, що у разі злісного ухилення від сплати аліментів, сторона може бути позбавлена ​​батьківських прав і навіть притягнута до кримінальної відповідальності.

Якщо один з батьків ухиляється від сплати аліментів, то за заявою другого з батьків або за заявою прокурора можливе стягнення аліментів на неповнолітніх дітей в судовому порядку (аліменти на дитину). Суд визначить розмір аліментів і порядок їх сплати.

Можлива ситуація, коли позовну заяву про сплату аліментів подається до суду органами опіки та піклування. Така ситуація допустима, якщо немає угоди між батьками або один з батьків не бажає подавати в суд заяву про сплату аліментів. Іноді з позовом про сплату аліментів можуть звернутися до суду родичі дитини та інші уповноважені особи.

Можливо також стягнення аліментів за минулий період, що передує зверненню до суду. Розмір аліментів визначається наступним чином. За загальним правилом, батько, в разі наявності у нього постійного місця роботи, сплачує аліменти на дитину в розмірі 1/4 від загального заробітку на одну дитину і 1/3 від заробітку на утримання двох неповнолітніх дітей; в разі відсутності постійного заробітку – тверда фіксована сума, що встановлюється до сплати щомісячно.

Всупереч різним думкам, судова практика показує про можливість  стягнення аліментів з непрацюючого . У тому випадку, якщо у батьків немає постійного заробітку, або ж утворилася заборгованість, стягнення звертається на майно боржника. При цьому сума аліментів може бути досить суттєвою. Суд зобов’язаний вирішити справу про сплату аліментів протягом місяця з моменту надходження заяви.

Стягнення аліментів на утримання батьків

Аліментні зобов’язання по відношенню батьків і дітей регламентуються наступним. Працездатні повнолітні діти несуть обов’язок піклуватися про батьків і утримувати їх в тому випадку, якщо вони непрацездатні та потребують допомоги.

Важливо врахувати, що якщо в суді буде доведено факт, що батьки ухилялися від виконання власних батьківських обов’язків, суд може звільнити дітей від обов’язків по утриманню батьків. Сплата аліментів батькам, позбавленим батьківських прав, не передбачена законом.

Аліменти можуть бути стягнуті в судовому порядку. В такому випадку бажано, щоб інтереси кожної зі сторін представляв досвідчений юрист по аліментах. Сума аліментів, що підлягає стягненню з кожної дитини, визначається судом. Враховуються інтереси кожної зі сторін, матеріальне та сімейне становище батьків і дітей. Визначається щомісячний платіж у твердій грошовій сумі.

Поряд з цим, суд може залучити повнолітніх дітей до додаткових витрат в тому випадку, якщо виникли надзвичайні обставини (тяжка хвороба, каліцтво, необхідність оплати стороннього догляду за батьком і ін.).

Стягнення аліментів на дружину

Українське законодавство передбачає, що навіть при розірванні шлюбу в ряді обставин чоловік зобов’язаний виплачувати на утримання дружини аліменти.

Перш за все, кожен з подружжя має право претендувати на матеріальну допомогу з боку дієздатного чоловіка в тому випадку, якщо в суді буде доведено, що він не має можливості утримувати себе, внаслідок непрацездатності, яка настала під час шлюбу або ж протягом року після його розірвання.

На утримання дружини аліменти виплачуються колишнім чоловіком, якщо:

  • на утриманні колишньої дружини знаходиться спільна дитина-інвалід;
  • в момент розлучення дружина була вагітна або перебувала у відпустці по догляду за дитиною до трьох років;
  • дружина непрацездатна і потребує матеріальної допомоги.

Бездіяльність особи, що має право на аліменти це основна причина наявності заборогованості по таких справах. Судове оскарження по аліментах – це вже стандартна практика вирішення подібного роду спорів. Якщо Вам необхідний кваліфікований і досвідчений адвокат по аліментах в Києві, звертайтеся до нас. Сімейні юристи юридичної компанії ЛФ ЛЕКСОН обов’язково допоможуть відстояти ваші законні права. Адвокат по аліментах в Києві – це реальна допомога.