Open/Close Menu Закон працює на Вас

Затримуючи виплату заробітної плати, роботодавець порушує трудове законодавство, в якому прописано, що працівники мають право на своєчасну виплату заробітної плати в повному обсязі.

Законодавством передбачено, що при порушенні роботодавцем термінів виплати заробітної плати, відпускних, виплат при звільненні та інших виплат, належних працівникові згідно Трудовому договору, роботодавець зобов’язаний буде сплатити співробітнику не тільки затримані суми, але також і відсотки по ним.

Стягнення заробітної плати можливо як в в судовому порядку, так і в процесі заяви письмових вимог і переговорів – так званому досудовому порядку. Термін давності по трудових спорах про стягнення заборгованості по заробітній платі становить 3 календарних місяці з того моменту, як працівник дізнався про факт порушення.

Досудове врегулювання спору

Залежно від складності ситуації тактика дій може включати в себе: подачу роботодавцю грамотно складеної претензії, переговори, подачу заяви про стягнення заробітної плати в належні державні органи – інспекції праці, прокуратуру чи суд. Крім того, якщо відбувається затримка виплата зарплати більш ніж на 15 днів, то працівник має право припинити роботу до моменту виплати йому всіх належних коштів.

Врегулювання спору в суді

Стягнення зарплати в суді може принести позивачу додаткові вигоди, адже крім уже згаданих відсотків, належних за затримку зарплати, він може претендувати на відшкодування моральної шкоди, внаслідок неправомірних дій роботодавця, компенсацію оплати послуг адвоката або юриста з трудового права. При цьому, слід мати на увазі, що позовну заяву дасть бажаний результат лише в тому випадку, якщо воно складено грамотним і компетентним фахівцем, який досконально вивчив усі тонкощі процесу.

Маючи в своєму розпорядженні штат фахівців, роботодавці часто підробляють необхідні документи, готують свідків, що в підсумку призводить до того, що без юридичної підтримки та представництва постраждалі працівники програють суд щодо захисту трудових прав. У подібній ситуації вкрай важливо провести всебічний аналіз перспектив судової справи, забезпечити оперативну взаємодію з належними державними органами і грамотно скласти саму позовну заяву в судову інстанцію, що неможливо без спеціальних знань і підготовки.

Крім того, при спробах самостійного написання позовної заяви про стягнення заборгованості по заробітній платі заявник обов’язково зіштовхується з технічними складнощами – необхідно точно розрахувати відсотки, переконливо обґрунтувати моральну шкоду, привести конкретні статті закону і підзаконних актів.

Позов на стягнення заборгованості по заробітній платі, так само як і інші позови, приймається до розгляду судом лише один раз, і якщо в задоволення позовних вимог буде відмовлено, другого шансу звернутися до суду з тих самих підстав і предмету не буде. Тому, доцільніше відразу звернутися до професійних юристів і не випробовувати долю, адже подаючи позовну заяву про стягнення заробітної плати потрібно врахувати безліч моментів, в яких людині не пов’язаного з юриспруденцією розібратися самостійно дуже складно.

Співробітники ЛФ ЛЕКСОНпроконсультують вас щодо перспектив по трудовому спору, допоможуть правильно підготувати необхідну документацію, проведуть роботу з досудового врегулювання спору і, якщо знадобиться, забезпечать грамотне подання ваших інтересів в суді.