Open/Close Menu Закон працює на Вас

Житлові спори є найбільш частими і, ймовірно, найскладнішими категоріями цивільних справ. Вони зачіпають практично кожного громадянина. Кваліфіковані послуги може надати юрист з житлових питань, а чітке і грамотне юридичне консультування з питань, пов’язаних з житловим законодавством, допомагає уникнути безлічі проблем. Житлові спори виникають настільки часто, що майже до всіх юристів та адвокатів звертаються із правовими питаннями у цій сфері. Адвокати ж які займаються виключно житловими спорами, зазвичай, постійно контролюються зміни до законодавства,  а також відслідковують актуальність судової практи.

Під житловими спорами (житлові питання) найчастіше розуміють:

 • вселення в житлове приміщення, вселення в квартиру;
 • виселення з житлового приміщення, виселення з квартири;
 • виділення частки квартири, виділення частки будинку, виділення частки земельної ділянки, виділення частки в натурі;
 • поділ майна, а саме поділ квартири або поділ будинку;
 • переведення житлового фонду в нежитловий, а також навпаки;
 • припинення членства в житловому кооперативі;
 • визнання права власності на квартиру, визнання права власності на земельну ділянку (будинок, дачу і т.п.);
 • зміна договору  оренди житлового приміщення ;
 • спори за договорами інвестиційного будівництва;
 • визнання угод щодо житла недійсними.

Розберемо декілька ситуацій . Вселення в житлове приміщення, усунення перешкод в користуванні житловим приміщенням, визнання права користування житловим приміщенням.

Якщо Ваші права на користування квартирою або житловим будинком порушені в результаті конфлікту, то ви маєте повне право звернутися до суду з позовною заявою про вселення або усунення перешкод в користуванні житловим приміщенням. Суду необхідно подати доказову базу, що обгрунтовує правову позицію по справі.

Досвідчений юрист з житлових питань допоможе за короткий проміжок часу зібрати докази та значно підвищити шанси на отримання позитивного результату у справі. Члени сім’ї, як власника, так і користувача, які зареєстровані, але не проживають в житловому приміщенні, мають повне право на вселення, незалежно від причин конфлікту, навіть якщо власник або користувач проти цього.

До членів сім’ї користувача і власника житлового приміщення відносяться діти і чоловік, а також батьки. Крім зазначеного переліку, до членів сім’ї користувача і власника можуть бути віднесені й інші непрацездатні особи, які перебувають на утриманні, якщо вони вселені власником на правах членів сім’ї і ведуть з ним спільне господарство.

Справи такого роду, при уявній простоті, в дійсності мають безліч нюансів і кваліфікована юридична допомога з житлових питань як правило дуже необхідна.Часто, такі справи, без участі адвоката, майже немають перспективи на вирішення із позитивним результатом. Найчастіше розгляд судом вимоги сторони про вселення будуть супроводжуватися подачею опонентами зустрічних позовних вимог про виселення, визнання таким, що втратив права користування житловим приміщенням.

Позови розглядаються судом одночасно, при цьому до предмету доказування буде входити: встановлення фактів безперервного проживання в житловому приміщенні особи, або відсутності його на протязі тривалого часу в квартирі (житловому будинку); встановлення або спростування факту оплати комунальних послуг за приміщення; наявність особистих речей у квартирі, факту звернення за місцем проживання до відповідальних органів. Досвідчений житловий юрист в суді грамотно представить всі зібрані докази.

Виселення, визнання громадянина таким, що втратив право користування житловим приміщенням.

При подачі позовної заяви про виселення, зняття з реєстраційного обліку значення мають наступні обставини: правовий статус житлового приміщення, факт непроживання особою протягом тривалого часу за місцем реєстрації, наявність у особи іншої житлової площі (що знаходиться у власності або у його близьких родичів). Частина з них вимагають збору і аналізу доказової бази, а в такому випадку просто необхідний адвокат (юрист) по житлових справах.

При систематичному порушенні прав і законних інтересів сусідів, а також при ведення господарства у житлі, яке може привести до його псування, власник квартири має право виселити даного громадянина в судовому порядку.

Це ж стосується і колишніх членів сім’ї власника. Виселення може бути зроблено тільки за рішенням суду. Якщо колишній член сім’ї власника ухиляється від сплати квартплати і комунальних послуг, то поряд з позовом про виселення необхідно подати позов про стягнення суми, витраченої власником на оплату комунальних послуг. Обгрунтувати суму і максимально ефективно скласти позовну заяву, знову ж таки, допоможе юрист з житлових питань, який щодня вирішує правові питання з питань виселення і напрацював практичний досвід в подібних справах.

Якщо користувач або члени його сім’ї систематично порушують загальновизначені правила і норми проживання, а заходи попередження на них не діють, то наймодавець має повне право розірвати договір найму і виселити мешканців без надання іншого житла. Також без надання іншого житла виселяються позбавлені батьківських прав особи, якщо їх проживання з дітьми неможливо. Незалежно від причин виселення, будь-якій стороні варто подбати про те, щоб її інтереси представляв досвідчений юрист з житлових питань вартість послуг якого, непорівнянно нижче вартості нерухомості, а шанси виграти суперечку підвищуються в рази.

Отже, якщо виникають житлові спори, обов’язковим буде консультація житлового юриста.

Наша компанія  пропонує наступні послуги:

 • консультації юриста, консультація з житлових питань в Києві;
 • складанні позовних заяв, скарг,
 • участь в ході досудової підготовки справи;
 • надання допомоги по накладенню арешту на спірне майно (при необхідності);
 • надання допомоги в зборі необхідних документів, участь в судових засіданнях;
 • отримання рішення суду і його виконання;

Юрист з житлових питань в Києві.

Київ відомий високими цінами на нерухомість і, як наслідок, великою кількістю житлових спорів – наші житлові юристи нададуть юридичну підтримку на будь-якому етапі спору і допоможуть вирішити його максимально вигідно для клієнта. Крім того, ми успішно супроводжуємо будь-які угоди з нерухомістю в Києві і Україні.